שיווק משפיענים

מהו שיווק משפיענים וכיצד הוא פועל?

שיווק משפיעים הוא סוג של שיווק הכולל עבודה עם משפיענים ומובילי דעת קהל במדיה חברתית לקידום מותגים או מוצרים. זוהי אחת הדרכים היעילות ביותר להגיע לקהל יעד ולהגביר את המודעות למותג עם דגש על מכירות.
המשפיעים יכולים להיות מפורסמים, בלוגרים פופולריים, או אפילו אנשים שיש להם עוקבים ברשתות חברתיות כמו אינסטגרם או טיקטוק.

המשפיען מפרסם פוסטים על המוצר וזה מפיץ את הבשורה לעוקבים שלהם דבר המגביר את המודעות למותג ולמוצר ויעודד לקוחות פוטנציאלים לבצע רכישה.
סוג זה של שיווק קיים כבר זמן מה, אך רק לאחרונה ראינו עלייה בפופולריות.

שיווק משפיענים

למה להשתמש בשיווק משפיענים?

זה כמעט בלתי אפשרי לגלול ברשתות החברתיות מבלי לראות צורה כלשהי של שיווק משפיענים. בכל מקום שאתה מסתכל, משפיענים מציגים את החטיפים, הבגדים, מותגי האיפור או הנרות שמשווקים שולחים להם והמשפיענים מקדמים אותם לקהילה שלהם. מסטוריז באינסטגרם ועד סרטוני טיקטוק וסקירות ביוטיוב, משפיענים תמיד מוצאים דרכים חדשות לקבל חסות בפלטפורמות האהובות עליהם.

כשמדובר בהגדרת משפיענים, חשוב לציין שכל אחד יכול להיות משפיע. או כמו שאומרים "כדי להיות משפיע, אתה צריך לאהוב אנשים לפני שאתה יכול לנסות להוביל אותם." אם יש לך עוקב אחד, יש לך השפעה. אם אתה מקבל לייק אחד על הפוסטים שלך, אתה מייצר מעורבות.

 

שיווק משפיענים לפי המספרים.

שיווק משפיעים הוא כלי שיווקי פופולרי להפליא כרגע, ומסיבה טובה, תשעה מתוך 10 מותגים משתמשים בצורה כלשהי של שיווק משפיענים. אלא אם אתה רוצה שהחברה שלך תישאר מאחור, זה הזמן להתחיל לבחון את האפשרויות שלך לשיווק משפיענים. לא משנה באיזה תעשייה אתה עוסק, בטוח שיהיה לפחות משפיען אחד שיתאים לצרכים שלך. ואל תדאג זה לא כזה מסובך.

אם אתה מחפש להגדיל את המודעות למותג שלך, להגדיל מכירות, או באמת להוציא את שם המותג שלך לעולם בכל דרך אפשרית, אתה צריך לנצל את היתרונות של שיווק משפיעים. אתה לא רואה ערך תקשורתי כזה עם טקטיקות שיווק אחרות. עם זאת, הדבר החשוב ביותר הוא לגשת אסטרטגית לשיווק משפיענים, כך שתעשה זאת נכון. יצירת שוויון מדיה מהסוג הזה מתרחשת רק אם אתה עובד עם המשפיענים הנכונים בנישה הנכונה.

שיווק משפיענים

4 סיבות מדוע שיווק בעזרת מובילי דעת קהל ימשיך לצמוח

שיווק משפיענים פופולרי עכשיו, אבל זה לא טרנד שהולך להיעלם. למעשה, זה אפילו לא קרוב להיות מציאותי וזה ימשיך להיות יותר ויותר פופולרי בשנים הקרובות, אז עכשיו זה הזמן הטוב ביותר ללמוד על זה ולהתכונן לשלב אותו באסטרטגיות השיווק שלך.

1. יותר אנשים הופכים למשפיענים – למרות שזה עשוי להרגיש שיש יותר מדי משפיענים בחוץ, זה למעשה לא המקרה. ככל שפלטפורמות המדיה החברתית ממשיכות לצמוח, יש יותר הזדמנויות לאנשים חדשים להפוך למשפיענים. חלקם בהחלט יעשו זאת בכוונה, בעוד שאחרים פשוט ישתפו על החיים שלהם כך או כך, יהיו יותר אנשים שיגדילו קהל בנישות ספציפיות. זה אומר שיש לך סיכוי טוב יותר למצוא מישהו שמדבר עם הקהל האידיאלי הספציפי שלך ויתאים למותג שלך.

2. סוכנויות שיווק משפיענים צומחות בפופולריות- כמו בכל אסטרטגיה או טקטיקה עסקית, שיווק משפיענים הופך לסטנדרטי. יש כיום סוכנויות שמייצגות משפיענים וסוכנויות שנועדו לעזור למותגים למצוא את המשפיענים הטובים ביותר לאסטרטגיה שלהם. ככל שהעסקים סביב שיווק משפיענים ימשיכו לצמוח, גם השיווק עצמו ימשיך להתרחב. עבור מותגים שמוכרים אונליין שלא רוצים להקדיש את הזמן או המשאבים כדי להתעדכן במגמות השיווק המשפיעות, סוכנויות מסוג זה הן אופציה מצוינת. אתה עדיין יכול לנצל את ההצלחה המדהימה שמגיעה לרוב עם שיווק משפיענים מבלי ללמוד הכל בעצמך.

3. יש עוד אפשרויות תוכן – משפיענים התחילו ביצירת פוסטים כתובים בבלוג המדברים על המוצרים האהובים עליהם. לאחר מכן, המדיה החברתית הפכה לפופולרית יותר וסוגי משפיעני התוכן שיצרו השתנו. כיום, וידאו הוא אולי סוג התוכן הפופולרי ביותר עבור משפיענים לעשות בכל הקשור לקידום מוצרים. אינסטגרם, פייסבוק וטיקטוק הראו לכולם את הכוח המדהים של וידאו.

עם זאת, עם הפופולריות הגוברת של פודקאסטים , זה גורם לך לתהות מה תהיה המגמה הגדולה הבאה בשיווק משפיענים. למרות שאולי לא נדע את התשובה הזו, אנחנו יודעים שהיא תמשיך להתפתח. מותגים שמוכרים אונליין יכולים להיות מוכנים לנצל את היתרון של פלטפורמות תוכן על ידי הצטרפות לפלטפורמות החדשות הללו כשהן מתעוררות. אם אתה כבר בונה עוקבים בפלטפורמה מסוימת, סביר יותר שמשפיענים ירצו לעבוד איתך.

4. משפיענים מראים יותר מהמציאות שלהם – במובנים רבים, משפיענים חוזרים לשורשים שלהם. בשנים האחרונות, אנשים התעניינו הרבה יותר לראות פוסטים שאינם ערוכים יתר על המידה. הם לא רוצים להקשיב, ללמוד ממנו או לקבל עצות ממישהו שחייו נראים בלתי ניתנים להשגה לחלוטין. במקום זאת, הם רוצים לראות את המציאות. הם רוצים לראות את המשפיענים עושים טעויות ויש להם ימים רעים ולהרים את עצמם שוב ולהמשיך הלאה.

בגלל השקיפות הפתוחה הזו, עוד יותר אנשים סומכים על משפיענים ועוקבים אחריהם, מה שאומר שיש יותר אנשים לראות ולקנות מתוכן ממומן. מותגים דיגיטליים יכולים כעת להגיע אפילו ליותר אנשים כשהם עובדים עם משפיענים, במיוחד אם הם לא נתפסים להראות רק את הצדדים המושלמים, המסוננים מאוד בחייהם.

img-4

כיצד לבנות אסטרטגיית שיווק משפיענים?

עכשיו כשאתה מוכן לשלב שיווק משפיעים בתוכנית השיווק הכוללת שלך, הגיע הזמן להתחיל עם אסטרטגיה. כמו כל טקטיקה שיווקית טובה, בניית אסטרטגיה יכולה להבטיח שאתה תהיה יסודי ומתודי. אתה תדע בדיוק מה אתה רוצה לקבל משיווק משפיענים ויהיה לך תהליך מדידה כדי לראות את ההתקדמות שלך לאורך הדרך.

כל אסטרטגיה טובה מתחילה ביעדים. כאשר אתה חושב על שיווק משפיעים, יש מספר יעדים שיכולים להיות לך עבור מסע הפרסום שלך. בעוד שהברור ביותר הוא כנראה ביצוע מכירות, עבודה עם משפיענים יכולה לעשות יותר עבור המותג שלך מאשר רק ליצור מכירות ברגע זה.

-בניית מודעות למותג – עבודה עם משפיענים פירושה ששם המותג שלך מופיע בפני אלפי אנשים שאולי לא שמעו עליו קודם לכן. הם לומדים על המותג שלך ממישהו שהם סומכים עליו, מה שאומר שהם יהיו מוכנים יותר ללמוד על החברה שלך או לעקוב אחריך במדיה החברתית.

-משיכת קהל יעד חדש – אם אתה מחפש לשנות קצת את הלקוח האידיאלי שלך, אין דרך טובה יותר לעשות זאת מאשר לעבוד עם משפיען. שימו לב: סביר להניח שתידרש קצת יותר עבודה מצדכם כדי להסביר למשפיען מדוע המותג שלכם מתאים לקהל שלו. לעתים קרובות משפיענים מגינים על הקהל שלהם מכיוון שהם עבדו קשה כדי להגדיל את עוקביהם ולהרוויח את אמונם. עם זאת, אם אתה עובד עם המשפיע כדי ליצור תוכנית קמפיין חזקה, הם יכולים לעזור לך להגיע לשוק חדש.

-להמיר יותר לקוחות פוטניאלים ללקוחות משלמים – שיווק משפיענים יכול לעזור לך להשיג יותר לידים ולקוחות. בהתאם למה שאתה מוכר, אולי תרצה ששותפות המשפיעים שלך תניע את העוקבים שלהם לעבר קמפיין מטפח כדי שיוכלו להכיר טוב יותר את המותג שלך. לחלופין, תוכל לשלוח אותם ישירות לחנות הדיגיטלית שלך כדי להתחיל לבצע מכירות.

ברגע שאתה יודע מה המטרה שלך, הגיע הזמן לזהות את מדדי הביצועים העיקריים שלך, או מדדי KPI. אלו יהיו המדדים שאחריהם תעקוב לאורך כל מסע הפרסום שלך ותנתח כשהוא יסתיים כדי לראות כמה טוב הקמפיין שלך הצליח. אם המטרה שלך היא מודעות למותג, אולי תרצה לעקוב אחר ביקורים באתר שלך או עוקבים במדיה החברתית. אם המטרה שלך היא יצירת לידים, תרצה לעקוב אחר הרשמות לרצף המטפח שלך. ניתן לעקוב בקלות אחר מכירות באמצעות קישורים ייחודיים למשפיענים או קוד קופון מיוחד.

 

להכיר את העולם של מובילי
דעת הקהל

לפני שאתה באמת מתחיל לעשות שיווק משפיענים, תרצה להקדיש זמן כדי להבין את הנוף. הכירו את הסוגים השונים של משפיענים. דיברנו הרבה על מיקרו-משפיענים, אבל יש גם משפיענים מאקרו וסלבריטאים. בגדול תרצו להימנע מסלבריטאים, מכיוון שהמעקב אחריהם כה גדול עד ששיעור המעורבות שלהם נמוך מאוד, אבל החשיפות שלהם לרוב די גבוהות. קח קצת זמן להתבונן במשפיענים ולראות כיצד הם מקדמים מותגים לפני שאתה מחפש להציג את המותג שלך בפני מישהו. זה יבטיח שאתה יותר מעודכן ושתוכל לעשות רושם גדול יותר על המשפיע.

ברגע שאתה בטוח שאתה יודע מה אתה עושה, הגיע הזמן להתחבר למשפיענים. ישנן דרכים רבות ושונות שבהן תוכל למצוא משפיענים שיעבדו עבור המותג שלך, אך תרצה להתחיל בחיפוש אחר אחרים בתעשייה שלך. לא רק שתגלה עם מי המתחרים שלך עובדים, אלא גם תראה לאיזה גודל משפיענים הם מכוונים. לאחר מכן, אתה יכול לקבל החלטה אם אתה רוצה לחפש אנשים עם קהל בגודל דומה או משהו אחר.

 

שיווק משפיענים

אצלנו במשרד הפרסום גרודה תוכל למצוא משפיעני טיקטוק,יוטיוב ואינסטגרם עם קהילות חזקות שיעזרו לך להגדיל את המותג שלך ולהתאים לך את המשפיען שמתאים בדיוק לאסטרטגייה שלך.

שיווק משפיענים כאן כדי להישאר, והוא רק הולך לגדול יותר בשנים הקרובות. מותגים בדיוק כמו שלך יכולים באמת להפיק תועלת מעבודה עם משפיענים, לא משנה מה המטרה שלהם. משפיענים יכולים לעזור לך להגדיל את העוקבים שלך, לבצע מכירות או פשוט להעביר את הבשורה על העסק שלך. לא משנה מה, היום הוא יום מצוין להתחיל ליצור את אסטרטגיית השיווק המשפיענים שלך! אז למה אתם מחכים שלחו לנו הודעה ובואו נעיף את המותג שלכם למעלה!

בואו נשב לקפה 🙂

השאירו פרטים ונקבע פגישת ייעוץ שבה נכיר ונלמד על העסק שלכם ונבנה ביחד את אסטרטגיית השיווק והתוכן שמותאמת בדיוק בשבילכם!

הדרך למותג-על מתחילה כאן!

בעזרת תוכן איכותי בפייסבוק המותג שלכם יפרוץ קדימה בכל הכוח! רוצים להיות מותג על בפייסבוק?

הסטורי הוא המלך! עם ניהול נכון האינסטגרם שלך יהפוך את המותג שלך למותג על!

אם לא הבנת עד עכשיו שהעסק שלך חייב להיות בטיקטוק אז נראלי שהגיע הזמן! טיקטוק שינתה את חוקי המשחק והגיע הזמן שתיהיו מותג בטיקטוק!

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך:

משרד פרסום

משרד פרסום

אנחנו משרד פרסום שמביא תוצאות ומחויב להפוך את העסק שלך למותג חזק ומרשים. המומחים המיומנים שלנו מבינים את הדרישות של השוק ויודעים איך להתאים את המסר שלך לקהל היעד הנכון.

קרא עוד »
משרד פרסום בעכו

משרד פרסום בעכו

מחפשים משרד פרסום בעכו? הגעתם למקום הנכון. אנו מספקים שירותי פרסום מקיפים המותאמים לצרכי העסק שלך. תן לנו לעזור לך להגיע לקהל היעד שלך ולהגדיל את העסק שלך. צוות אנשי המקצוע המנוסים שלנו יעזור לך לפתח את האסטרטגיה הנכונה עבור המותג שלך!

קרא עוד »

Comments are closed.