קידום אורגני בטיקטוק – SEO בטיקטוק

כל הסודות על קידום אורגני בטיקטוק – SEO בטיקטוק

אני בטוח שלאחרונה שמעתם הרבה על קידום אורגני בטיקטוק ועל השימוש בטיקטוק כמנוע חיפוש, אבל מה זה ועל מה באמת כל הבאזז סביב זה?

תהיתם פעם מה קובע אילו סרטונים ימוקמו בראש דפי תוצאות החיפוש של טיקטוק? זה בדיוק קידום אורגני בטיקטוק (SEO)
ועכשיו, כשיותר ויותר משתמשים משתמשים בטיקטוק כמנוע חיפוש, אופטימיזציה של הסרטונים שלך לתוצאות החיפוש חשובה יותר מאי פעם.

קידום אורגני בטיקטוק

במילים פשוטות, קידום אורגני בטיקטוק (SEO=אופטימיזציה למנועי חיפוש) הוא התאמה של התוכן שלכם כך שמשתמשי טיקטוק ימצאו אותו בקלות כאשר הם משתמשים באפשרות החיפוש בפלטפורמה. כמו קידום אתרים מסורתי בגוגל, קידום אורגני בטיקטוק כולל שימוש במילות מפתח רלוונטיות שכמות החיפושים עליהם הוא גבוה כך שסביר שהמשתמשים יחפשו את אותה מילת חיפוש שקשורה לעסק שלכם ואתם תופיעו בראש תוצאות החיפוש.

לעומת זאת, ההבדל בין קידום אורגני של טיקטוק ל-SEO מסורתי בגוגל הוא ש-SEO בטיקטוק הוא מושג חדש יחסית שרק עכשיו מתגלה כדרך למותגים וליוצרים לנצל את התנהגויות הקהל קידום אורגני בטיקטוק חיוני לנראות גבוהה, במיוחד לאור הירידה התלולה של הפלטפורמה בפופולריות. אם אתה מחפש לקדם את התוכן שלך ולעודד מעורבות מקהל בני דור המילניום, טיקטוק יכול להיות פלטפורמת המדיה החברתית שלך.הייחודיות של הפלטפורמה.

לא הרבה ידוע על קידום אורגני בטיקטוק כרגע, אבל ריכזנו לכם כאן את הטיפים הכי חשובים שיעזרו לך לבצע אופטימיזציה טובה יותר לתוכן שלך כדי להופיע בראש תוצאות החיפוש בטיקטוק.

למה אני צריך קידום אורגני בטיקטוק לעסק שלי?

טיקטוק מתייג את עצמו כפלטפורמת בידור ולא כמנוע חיפוש, אבל זה לא מונע מצרכנים להשתמש בו ככזה. על פי הנתונים הפנימיים של גוגל, כמעט 40% ממשתמשי הדור-Z מעדיפים להשתמש בטיקטוק ובאינסטגרם על פני חיפוש בגוגל. למעשה, סמנכ"ל גוגל בעצמו אמר כי "למשתמשי אינטרנט חדשים אין את הציפיות ואת הלך הרוח שאליהם [גוגל] התרגלה". גוגל אישרה שטיקטוק שוקדת על פיתוח מנוע החיפוש שלהם, במיוחד בקרב קהלים צעירים שמעריכים אותנטיות ותוכן עם תוקף קהילה.

הדחף העיקרי מאחורי המעבר של טיקטוק לחיפוש הוא היכולת של טיקטוק לספק למשתמשים תוכן בעל ערך ומרתק שמאומת חברתית על ידי קהילה של אנשים ויוצרים בעלי דעות דומות. כפלטפורמה שמונעת בעיקר על ידי אותנטיות, טיקטוק פועלת מטבעה על תוכן אותנטי , כלומר היא מגבירה את האחוז הגבוה ממילא של 92% מהצרכנים שסומכים על תוכן איכותי מעל כל הצורות האחרות של פרסום.

ממציאת חוות דעת של לקוחות על מייבש השיער העדכני ביותר של דייסון או מסעדות טובות בפתצח תקווה, משתמשים הולכים לטיקטוק לקבלת מידע המבוסס על חוויות בפועל ולא על מודעות בתשלום או חסויות ארגוניות גדולות.

כיצד לבצע אופטימיזציה של הסרטונים שלך עבור קידום אורגני בטיקטוק?

הנה נוסחה פשוטה בת 5 שלבים לאופטימיזציה של תוכן הווידאו שלך עבור קידום אורגני בטיקטוק לפי שיטת הפורמולה:

 

קידום אורגני בטיקטוק - SEO בטיקטוק

שלב 1: למד את הקהל שלך ואת כוונת החיפוש שלו

לפני יצירת קטע התוכן שלך, שאל את עצמך למי אתה מנסה להגיע ומה הקהל הזה עשוי לחפש בטיקטוק. האם אתה מותג טיפוח שיער המחפש לפנות לצרכנים המחפשים את מוצרי השמפו הטובים ביותר לסוג השיער שלהם? או שאתה חברת תוכנה חדשה המכוונת לבעלי עסקים קטנים שרוצים כלים שיעזרו להגביר את פרודוקטיביות העבודה שלהם? הבנת הקהל שלך והדרך שבה המותג שלך משתלב לחייהם היא הצעד הראשון להבנת כוונת החיפוש של הקהל האידיאלי שלך. כוונת החיפוש משקפת את המידע שהמשתמש מחפש במהלך תהליך החיפוש שלו, ולאחר מכן מודיע איזה סוג של תוכן הוא ימצא רלוונטי.

שלב 2: בחר את מילות המפתח הנכונות עבור הסרטון שלך

הבנת קהל היעד שלך וכוונת החיפוש שלו מסייעת לשלב הבא של התהליך: בחירת מילות המפתח הנכונות לשימוש בסרטון שלך.|
ישנם 3 מרכיבים מרכזיים שיש לקחת בחשבון בעת ​​בחירת מילות מפתח לקידום אתרים:

1.נפח חיפוש = כמה אנשים מחפשים את מילת המפתח שלך

2.רלוונטיות = עד כמה התוכן שלך רלוונטי למילת המפתח שמחפשים

3.קושי של מילת מפתח = כמה קשה לתוכן שלך לדרג עבור אותה מילת מפתח (קושי גבוה יותר של מילת מפתח אומר שזה נושא תחרותי יותר לדירוג עבורו)

עם זאת, אין נוסחה חד-משמעית ועמידה בפני תקלות לבחירת מילת המפתח הנכונה. ישנם מקרים שבהם שלושת העדיפויות הללו של נפח, רלוונטיות וקושי עלולות לסתור זה את זה. הכוונה לנפח חיפוש גבוה עשוי להעניק לך קושי רב במילות מפתח, מכיוון שסביר להניח שמותגים ויוצרים אחרים כבר יצרו שפע של תוכן כדי לענות על הנושא הזה. כמו כן, קושי נמוך של מילות מפתח עשוי לחפוף לרלוונטיות נמוכה; רק בגלל שקל לדרג מילת מפתח זה לא אומר שהיא בהכרח רלוונטית לתוכן שלך.
התשובה הנכונה היחידה לשאלה מהי אסטרטגיית הקידום האורגני הטובה ביותר של טיקטוק היא: "זה תלוי".

שלב 3: שלב את מילות המפתח בסרטון שלך

ישנן 5 דרכים לשלב מילות מפתח בסרטוני ה-TikTok שלך:

1. טקסט בווידאו
2. דיבור
3. כיתובים
4. האשטגים
5. כתוביות אוטומטיות שנוצרות ע”י טיקטוק
ואם אפשר, יש להשתמש בכל 5 האפשרויות הללו.

מיקסום הדרכים השונות שבהן מילת המפתח הממוקדת שלך מופיעה בסרטון שלך מבטיחה שאתה מבצע אופטימיזציה של התוכן שלך לדירוג בראש דף תוצאות החיפוש עבור מילת מפתח זו. ככל שתזכיר יותר פעמים את מילת המפתח שלך (באופן סביר), כך גדל הסיכוי שהפלטפורמה תרשום את הסרטון שלך כקטע תוכן רלוונטי שקשור למילת המפתח שלך.

דבר אחד שחשוב לציין כאן הוא שאתה רוצה לוודא שאתה מזכיר את מילת המפתח שלך ב-3 השניות הראשונות של הסרטון שלך, ושהיא מופיעה בשקופית הראשונה. פעולה זו לא רק מאפשרת לטיקטוק לדעת מהו נושא הסרטון שלך, אלא גם מאפשרת לזהות את הסרטון שלך בקלות על ידי גולשים בעלי עניין גבוה ג המחפשים מידע כדי לענות על שאילתות החיפוש שלהם.

img-4

שלב 4: קבע את אסטרטגיית ההאשטאגים שלך

כשזה מגיע ליצירת אסטרטגיית האשטאג עבור קידום אורגני בטיקטוק, זה לא רק "כמה שיותר יותר טוב". אסטרטגיית האשטאגים טובה מכוונת הן לרוחב והן לעומק על ידי שילוב של מילות מפתח עם זנב ארוך ומילות מפתח בנפח גבוה.
מילות מפתח עם זנב ארוך הן מילות מפתח ארוכות יותר, ספציפיות יותר ובעלות כוונות גבוהות, שסביר יותר שהמשתמשים ישתמשו בשלב מאוחר יותר של תהליך החיפוש שלהם. המחפשים האלה כבר לא גולשים כלאחר יד והם מכניסים מילות מפתח מתוך מחשבה על פעולה ספציפית, בין אם זה לבצע רכישה, לבקר במקום או לענות על שאלה.

לעומת זאת, מילות מפתח בנפח גבוה הן בדרך כלל מילות מפתח קצרות יותר וכלליות יותר שאוכלוסיית משתמשים גדולה מחפשת. לדירוג של מילות מפתח בנפח גבוה יש יתרון של חשיפת התוכן שלך לקהל גדול, אולם כוונת החיפוש תהיה נמוכה יותר וסביר להניח ששיעורי ההמרה לא יהיו חזקים כמו אלו של מילות מפתח עם זנב ארוך.

שלב 5: נתחו את הסרטונים הקודמים שלכם לצורך שיפור ולמידה.

השלב האחרון אינו קשור בהכרח לסרטון ספציפי כלשהו, ​​אלא הוא יותר טיפ כללי להשתמש תמיד בסרטונים קודמים ככלי למידה לשכלול אסטרטגיית הקידום האורגני בטיקטוק שלך עבור סרטונים עתידיים. זה עשוי לבוא בצורה של שימוש חוזר בהאשטאגים בסרטונים מוצלחים, יצירת חלק 2 של נושא מסוים שהדהד את קהל היעד שלך, או אפילו הסתכלות בתגובות של סרטונים קודמים כדי להבין טוב יותר מה הקהל שלך מחפש. הזדמנות נוספת ללמידה נוספת היא A/B בדיקת האשטגים דומים כדי לקבוע אילו האשטגים למעשה מובילים תנועה לתוכן שלך.

 

קידום אורגני בטיקטוק - SEO בטיקטוק

העתיד של הקידום האורגני בטיקטוק.

למרות היותו חדש, העתיד של הקידום האורגני בטיקטוק הוא מטורף. להאשטאג "TikTok SEO" בטיקטוק כבר יש למעלה מ-29 מיליון צפיות, כאשר יוצרים ומנהלי מדיה חברתית של מותג מתחילים להבין את החשיבות של אופטימיזציה של התוכן שלהם לחיפוש. לפי דיווח של “קלאודפליר”, טיקטוק סיים את 15 שנות שלטונו של גוגל כדומיין האינטרנט המתוייר ביותר בעולם בשנת 2021. אם העלייה של טיקטוק לפסגה מעידה על דבר אחד, זה שהדרך בה משתמשים מחפשים וצורכים מידע השתנתה מהותית. . צרכנים אינם מחפשים עוד מידע מהמקורות הגדולים או המבוססים ביותר; הם מחפשים מידע מרתק ויזואלית, מאומת חברתית ואמין באופן אותנטי – ועם קידום אורגני בטיקטוק, מותגים בהחלט יכולים לנצל את השינוי הזה.

 

רוצים להפוך למותג חזק בטיקטוק? רוצים להתחיל קידום אורגני בטיקטוק ולייצר לעצמכם ערוץ הכנסה נוסף לעסק ללא שימוש ותלות בקמפיינים ממומנים?

השאירו פרטים כאן למטה ובואו נקבע שיחת אפיון ראשוני למותג שלכם ללא עלות!

 

בואו נשב לקפה 🙂

השאירו פרטים ונקבע פגישת ייעוץ שבה נכיר ונלמד על העסק שלכם ונבנה ביחד את אסטרטגיית השיווק והתוכן שמותאמת בדיוק בשבילכם!

הדרך למותג-על מתחילה כאן!

בעזרת תוכן איכותי בפייסבוק המותג שלכם יפרוץ קדימה בכל הכוח! רוצים להיות מותג על בפייסבוק?

הסטורי הוא המלך! עם ניהול נכון האינסטגרם שלך יהפוך את המותג שלך למותג על!

אם לא הבנת עד עכשיו שהעסק שלך חייב להיות בטיקטוק אז נראלי שהגיע הזמן! טיקטוק שינתה את חוקי המשחק והגיע הזמן שתיהיו מותג בטיקטוק!

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך:

משרד פרסום

משרד פרסום

אנחנו משרד פרסום שמביא תוצאות ומחויב להפוך את העסק שלך למותג חזק ומרשים. המומחים המיומנים שלנו מבינים את הדרישות של השוק ויודעים איך להתאים את המסר שלך לקהל היעד הנכון.

קרא עוד »
משרד פרסום בעכו

משרד פרסום בעכו

מחפשים משרד פרסום בעכו? הגעתם למקום הנכון. אנו מספקים שירותי פרסום מקיפים המותאמים לצרכי העסק שלך. תן לנו לעזור לך להגיע לקהל היעד שלך ולהגדיל את העסק שלך. צוות אנשי המקצוע המנוסים שלנו יעזור לך לפתח את האסטרטגיה הנכונה עבור המותג שלך!

קרא עוד »

Comments are closed.